HALKA ARZ DANISMANLIGI Print E-mail

Halka arz firmalar için önemli bir hazırlık devresi içermektedir. Bu süreçte denetim şirketi seçimi, istirak ve gayrimenkullerin aktif yapısı içerisinde gözden geçirilmesi, gerekli görüldüğü taktirde bir holding ya da yatırım şirketi bünyesine aktarılması, yönetim hissesinin korunabilmesi için stratejiler geliştirilmesi, ana sözleşme tadilatları, hisse senedi departmanı kurulması, yatırımcı ilişkileri v.b. yapılacak önemli çalışmalar vardır. Şirket bünyesinde bulunan bir danışman bütün bu gerekli altyapı çalışmalarını hissedarların uzun vadeli çıkarları doğrultusunda onlarla birlikte gerçekleştirip, şirketi, mevzuat gereği halka arzi üstlenecek bir yatırım bankasının devreye girmesine hazır hale getirecektir.
Halka arz fiyatının tespit edilmesi için yatırım bankalarıyla yapılacak görüşmeler de danışmanın çok önemli bir görevi vardır. ”underwriting” yapacak banka, riskini azaltmak için mümkün olduğu kadar düşük fiyat empoze ettirmeye çalışarak, zamanlama konusunda da kendi çıkarlarını ön planda tutacaktır. Halka arz sonrası “market-making” için ayrılacak fonların tayin edilmesi ve takibi, fiyat desteklenmesi v.b. danışmanın halka arzin hemen sonrasında üzerinde duracağı diğer önemli konulardır.
Halka arz, şirketlerin sermaye piyasasına girmesi için yalnızca bir başlangıç noktasıdır. Şirketin Borsa’da işlem görmesi ve şeffaf hâle gelmesi yabancı yatırımcıların ilgisini çekecek, yabancı ortak konusu sık olarak gündeme gelmeye başlayacak, ikincil halka arz önemli bir proje haline gelecektir. Borsa’da işlem gören şirketler için asıl önemli kaynak, ikincil halka arz sonrası toplanan fonlar olmaktadır.

 

 

Parajumpers

Parajumpers Jakke

Parajumpers

Parajumpers Jakke

Parajumpers

Moncler

Moncler Jakke

Woolrich

Woolrich Jakke

Parajumpers

Parajumpers Jakke

cheap north face jackets

uggs outlet

cheap north face

north face jackets

uggs for cheap

cheap north face jackets for women

north face jackets on sale

north face on sale

the north face sale

north face jackets

north face outlet

north face outlet locations

north face outlet berkeley

uggs for cheap

North Face Outlet Store

the north face outlet

north face clearance

cheap north face jackets

cheap north face

north face jackets

the north face clearance

cheap ugg boots

cheap north face jackets for women

Parajumpers Salg

Parajumpers Udsalg

Parajumpers Jassen

Parajumpers Veste

Parajumpers Norge

Parajumpers Udsalg

Parajumpers Vente

Goedkope Parajumpers

Parajumpers Salg

Parajumpers Jacka

Parajumpers Rea

Parajumpers Salg

Billig Parajumpers

Parajumpers Jas

Parajumpers Pas Cher

Parajumpers Outlet